ГПУ вилучила в посадовців часів Януковича золото, дорогоцінності та понад $200 млн

12 Вересня 2017, 12:59

На Київщині працівники Генеральною прокуратури спільно з оперативниками Державної фіскальної служби провели низку обшуків у високопосадовців часів екс-президента Віктор Януковича. Про це в вівторок, 12 вересня на своїй сторінці в Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Так, обшуки були проведені на підприємствах, офісних приміщеннях і за місцем проживання високопосадовців, організаторів і співучасників. Зазначається, що  ці особи причетні до вчинення злочинів, зокрема вони реєстрували (перереєстрували) на підставних осіб низку підприємств з метою прикриття незаконної діяльності з легалізації доходів отриманих злочинним шляхом. А також, використовували підприємства для проведення незаконних операцій з експорту товарів.

«За результатами обшуків за місцем проживання одного з колишніх керівників МВС часів Януковича виявлено та вилучено грошові кошти у сумі понад 200 тис доларів США, 3 кг золота, дорогоцінні вироби, картини та ікони, документи та чорнові записи, що стосуються службової діяльності, а саме проведення силових операцій правоохоронних органів з протидії протестним акціям, зброя та набої до неї», – написала вона.

Вона додає, за результатами обшуків за місцем проживання співучасників злочинної групи та офісних приміщень, правоохоронці  вилучили бухгалтерські документи та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність. А саме, підроблені печатки органів державної влади та печатки підприємств з ознаками фіктивності, нерезидентів, штампи і печатки нотаріусів.

Також під час обшуків на підприємствах (у портах та зернових терміналах), оперативники вилучили понад 200 млн грн. Операції з незаконного експорту товарів відбувалися без відображення в податковій звітності та сплати відповідних податків.

«На теперішній час вирішується питання щодо притягнення причетних до зазначених злочинних дій осіб до кримінальної відповідальності», – заявила Сарган.

Раніше Юрій Луценко заявив, що в Швейцарії знайшли банківську комірку з великою кількістю золота, яка належить людині із "сім’ї Януковича". 

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича. 6 вересня Оболонський районний суд Києва переніс розгляд справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича на два тижні на підставі клопотання нового адвоката Максима Гераська.