За словами Вишинського, такий факт виявлений під час проведення прокурорських перевірок щодо стану отримання дітьми-інвалідами та дітьми з вадами розвитку дошкільного виховання та освіти на рівні, що відповідає їх здібностям і можливостям.
Крім того, Вишинський зазначив, що понад 700 старшокласників інтернатів для слабозорих дітей навчаються без підручників або мають підручники тільки з одного предмета. А у спеціальних закладах для дітей з вадами мовлення, де навчається 2,8 тис. дітей, підручники мають лише першокласники.
Вишенський також зауважив, що через відсутність контролю органів освіти допускаються численні порушення при організації індивідуального навчання, яким охоплено 13,2 тис. дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.
«Такий прикрий факт виявлено в Миколаївській області, де дітям-інвалідам іноземну мову викладав соціальний педагог, хімію та фізику – вчитель початкових класів, а математику і природознавство – вчитель історії. Про якість такої освіти годі й думати», – сказав Вишинський .
Перевіркою встановлено, що Міністерством освіти і науки України не приведено у відповідність до вимог законодавства розпорядчі документи, які визначають порядок та умови проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань дітей з ураженнями органів зору, слуху, опорно-рухового апарату.
«Як наслідок, такі особи не можуть реалізувати своє право на проходження оцінювання», – додав Вишинський.
Як повідомлялось,у березні 2012 року Генпрокуратура організувала перевірку Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо оприлюднених у засобах масової інформації фактів закупівлі відомством підручників для учнів 1 класів за завищеними цінами. Зокрема ГПУ доручила провести перевірку Державній фінансовій інспекції України, яка не знайшла порушень у закупівлі Міносвіти підручників по 647 грн за один екземпляр.
Читайте також: Бюджетний бізнес: відомство Табачника замовляє підручники по 650 грн за примірник