ГПУ виявила, що в Міноборони могли знищили журнал секретних розмов, записаних під час Майдану

Акценти
10 Лютого 2017, 16:35

Генеральна прокуратура України виявила, що в Міністерстві оборони могли знищити журнал обліку секретних телефонних розмов керівництва під час Революції Гідності. Про це йдеться у рішенні Печерського суду Києва від 31 січня 2017 року.

Згідно з документом, Генпрокуратура розслідує організацію та проведення розгону мітингувальників 18 і 19 лютого 2014 року в центрі столиці. Зокрема, досліджується участь у силовому розгоні Майдану особового складу Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що для підготовки і проведення запланованої незаконної антитерористичної операції в центральній частині Києва залучалися сили та засоби Збройних сил України. Для комунікації між собою та організації використання сил і засобів ЗСУ колишні керівники Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ в січні-лютому 2014 року використовували засоби відкритого і закритого зв'язку", – йдеться у судовому рішенні.

За встановленими інструкціями, фіксація телефонних розмов проводилася на комутаторах відкритого і засекреченого зв'язку в журналах обліку телефонних переговорів абонентів, який потім повинен був зберігатися в архіві. Однак, прокуратурою було встановлено, що журналу, датованого 2014 роком, немає.

Читайте також: Суд залишив на посаді генерала Нацгвардії, підозрюваного в організації штурму Майдану

"Згідно з листом військової частини А0106 Міністерства оборони України від 13.01.2017 № 308/21/411 у січні – лютому 2014 року на комутаторі відкритого зв'язку Міністерства оборони України вівся відповідний журнал обліку переговорів, який станом на цей час є в наявності. Разом з цим, журнал обліку переговорів, який вівся у 2014 році на комутаторі засекреченого зв'язку уже знищено", – йдеться в документах справи.

Суд за клопотанням Генпрокуратури надав слідчим доступ до журналу обліку переговорів, датованих січнем-лютим 2014 року на комутаторі відкритого зв'язку Міноборони, і до документів, які підтверджують знищення вказаного журналу. Також надано доступ до інформації про міжміські, міжнародні дзвінки та дзвінки на номери операторів мобільного зв'язку, які проводилися в Міністерстві оборони в січні-лютому 2014 та іншої інформації, що стосується комунікації між керівниками міністерства та Генштабу в цей період.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Генпрокуратура має дані про причетність екс-заступника глави Адміністрації президента Юрія Чмиря до силового розгону учасників Майдану.

90