ГПУ встановила особи беркутівців, які “зачистили” Майдан у ніч на 30 листопада 2013 року

29 Листопада 2014, 18:45

До операції з "зачистки" Майдану Незалежності у Києві від активістів у ніч на 30 листопада 2013 року залучили 390 працівників "Беркуту". Про це заявив начальник 2-го слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

"На зачистку Майдану пішло 390 осіб. Близько 300 працівників київського "Беркута" і по 30 "беркутівців" з Полтави, Сум та Черкас. Аналіз відеоматеріалів і свідчення постраждалих свідчать, що безпосередньо застосували насильницькі дії проти мітингувальників 20-30 осіб, які були в перших рядах", – зазначив Горбатюк.

Загалом, за його словами, у центрі столиці тієї ночі перебували близько 1,5 тис. працівників "Беркуту" та Внутрішніх військ.

Горбатюк зазначив, що всі особистості силовиків, які залучалися до "протидії проведення мітингів і зібрань", встановлені.

Однак, за наявними свідченнями, упізнати і встановити особи тих, хто бив людей слідству наразі не вдалося.

"Всі вони допитані, але всі заперечують, що застосовували насильство… Ситуація така, що працівники міліції не дають свідчень проти тих, хто безпосередньо брав участь у побитті людей… Проте ми не опускаємо рук. Ми плануємо ще призначити антропометричну експертизу", – заявив представник ГПУ.

Крім того, Горбатюк зазначив, що екс-голові РНБО Андрію Клюєву, екс-голові КМДА Олександру Попову, а також колишнім керівникам столичної міліції Коряку, Федчуку і Мариненку, які віддали накази силовикам і підозрюваним у пособництві перевищенню влади з боку міліції, оголошено підозру у скоєнні злочину.

"В цілому, п'ять підозрюваних перебувають у розшуку, і тільки двоє – Попов і Мариненко – в Києві», – додав Горбатюк.

Нагадаємо, вночі з 29 на 30 листопада 2013 року "Беркут" жорстоко розігнав Євромайдан на Майдані Незалежності у столиці.

Читайте також: Чорновіл: Побиття студентів Майдану організував екс-шеф Путіна Сівкович