ГПУ встановила організаторів обстрілу автобуса під Волновахою в 2015 році

9 Березня 2017, 13:49

Слідчі Служби безпеки України направили повідомлення про підозру у вчиненні тяжкого злочину громадянину Росії, військовослужбовцю ЗС РФ, і громадянину України в рамках розслідування про обстріл мирних жителів під Волновахою в 2015 році. Про це повідомив заступник начальника Головного слідчого управління СБУ Віталій Маяков.

"Ми витратили майже два роки, що б зібрати докази, частина з яких вам сьогодні продемонстрована, для того, щоб встановити осіб, причетних до цього злочину, щоб ідентифікувати їх. Під процесуальним керівництвом Генпрокуратури нам вдалося отримати докази, які стали підставою для повідомлення про підозру конкретним особам, а саме громадянину Росії, військовослужбовцю, полковнику Сінєльнікову А.О. і громадянину України Шпакову Ю.М. Шпаков керував безпосередньо артилерійським батальйоном, який вів обстріл, а Сінєльников займав посаду командира, так званого куратора, 5-ї армійської бригади і командував діями Шпакова", – сказав Маяков.

"За допомогою експертів було встановлено приблизний район, звідки вівся обстріл. Це місто Докучаєвськ, підконтрольне так званій "ДНР", – сказав він.

Він уточнив, що повідомлення про підозру було направлене цим особам поштою за місцем їх реєстрації.

Він додав, що наразі ідентифікуються особи інших бойовиків, причетних до теракту.         

Покарання за цей злочин передбачає до 15 років позбавлення волі, або до довічного ув'язнення.

У свою чергу перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук повідомив на брифінгу, що матеріали у цій справі були передані українській делегації для представлення в Міжнародному суді ООН в Гаазі за позовом про притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації на протязі її незаконною агресії проти України.

"Ще до поїздки нашої делегації до суду (Міжнародний суд ООН – Ред.) вони вже мали цю інформацію. На сьогоднішній день ми повідомляємо про це в Україні, що ми вже готові направляти цю інформацію в наш суд, в рамках нашого судочинства. Це буде спеціальний порядок в рамках заочного засудження ", – сказав Сторожук.

За його словами, є проблеми з оголошенням в Міжнародний розшук російського полковника. "Але я впевнений, що ця позиція зміниться після розгляду доказової бази в міжнародних судах, в тому числі, коли таку справу розгляне прокурор Міжнародного кримінального суду. Ця інформація є в української делегації, і вона її використовує", – сказав Сторожук.

"Відразу після рішення суду про заочний розгляд і затримання Сінєльникова, буде направлений в Інтерпол наш запит", – сказав він.

Маяков зазначив, що Сінєльніков отримав підвищення і повернувся на територію Росії, де продовжує службу в Збройних силах.

У той же час, другий обвинувачений в організації обстрілу, громадянин України Юрій Шпаков перебуває на непідконтрольній частині Донецької області, однак вже відсторонений від участі в підрозділах бойовиків.

Як повідомлялося, трагедія під Волновахою трапилася 13 січня 2015 року. В результаті обстрілу пасажирського автобуса загинули 12 людей, ще 18 отримали поранення. Відразу після обстрілу бойовики повідомили, що нібито знищили український блокпост під Волновахою, де загинули 11 людей. Пізніше повідомлення було видалене. Після цього незаконні збройні формування заявили, що не причетні до обстрілу автобуса під Волновахою. У той же час українські силовики і президент України Петро Порошенко звинуватили бойовиків в загибелі людей під Волновахою.