ГПУ відмовилася порушувати справу проти міністра уряду Азарова

13 Листопада 2014, 16:59

Генпрокуратура відмовилася порушувати справу проти одіозного екс-міністра екології уряду Азарова Миколи Злочевського. Натомість заяву активістів перенаправили до прокуратури Києва, де досі не порушили справу, повідомляє Центр протидії корупції.

Як повідомлялося, британські правоохоронці порушили кримінальну справу проти українського екс-міністра та заморозили його активи. Окрім того, нещодавно українськими ЗМІ була оприлюднена інформація про величезні палаци колишнього міністра під Києвом, збудовані за часів його чиновницької діяльності на 4,5 гектарах землі на березі каналу, де забудови заборонені природоохоронним законодавством.

Активісти збираються оскаржувати справу в суді через порушення Генеральною прокуратурою українського законодавства.

«За законом, після надходження заяви протягом 24 годин прокуратура зобов’язана внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати відповідне розслідування справи. Натомість Генеральна прокуратура порушила закон, відмовляючись вносити відомості до ЄДР та передала заяву далі в Прокуратуру м. Києва, намагаючись уникнути відповідальності за бездіяльність. В міській прокуратурі так само  ігнорують необхідність розслідування справи», – розповіла юрист «Центр протидії корупції» Олена Щербан.

Микола Злочевський перебував на посаді міністра екології і природних ресурсів в уряді Азарова із 2010 по 2012 рік та безпосередньо займався видачею ліцензій на газо та нафтовидобувну діяльність. Злочевський є власником газовидобувної компанії Burisma Holdings.