ГПУ відкрила провадження проти прокурорів та суддів, які винесли вирок Савченко

23 Березня 2016, 11:37

Генеральна прокуратура України відкрила два кримінальні провадження стосовно прокурорів та суддів у РФ, які засудили Надію Савченко до 22 років ув'язнення. Про це повідомив прокурор Генпрокуратури України Владислав Куценко на брифінгу в середу в Києві.

"Вчора до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено дві кримінальні провадження. Перше – за ч.2 ст.375 Кримінального кодексу України, вказане кримінальне провадження стосується суддів Донецького міського суду Росії, пов'язаного з винесенням завідомо неправосудного рішення щодо Савченко … Друге кримінальне провадження, внесене вчора нашими колегами в ЄРДР, пов'язане з прокурорами РФ … Там у нас ч.2 ст.372 Кримінального кодексу України, тобто незаконне притягнення особи до кримінальної відповідальності", – сказав Куценко.

Він підкреслив, що перше кримінальне провадження стосується трьох суддів Донецького міського суду Росії: Леоніда Степаненка, Алі Хайбулаєва і Євгена Черниша.

Говорячи про друге кримінальне провадження, Куценко зазначив: "Кримінальне провадження пов'язане з прокурорами Генеральної прокуратури Російської Федерації Філіпчуком (Павлом Філіпчуком – Ред.), Юношевим (Дмитром Юношевим – Ред.), Кузнєцовим (Владиславом Кузнєцовим – Ред.)".

Крім того, Генеральна прокуратура України готує міжнародні доручення для вручення підозри цим прокурорам і суддям, а також має намір звернутися до Інтерполу для подальшої процедури їх заочного засудження.

"Сьогодні складено повідомлення про підозру. Ми готуємо міжнародні доручення. (…) Після відмови (за міжнародними дорученнями – Ред.) ми будемо звертатися до Інтерполу", – сказав прокурор Куценко.

Він додав, що це необхідно для проведення процедури заочного засудження.

Як повідомлялося, 22 березня російський суд ухвалив рішення засудити Надію Савченко до 22 років ув'язнення. Вирок зачитували протягом двох днів.

Нагадаємо, держобвинувачення Росії вимагало для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму. Однак суд зняв із Савченко обвинувачення по одному з епізодів у зв’язку з порушенням юрисдикції.

Тим часом, президент України Петро Порошенко вже заявив про готовність обміняти Савченко на російських ГРУшників Алєксандра Алєксандрова та Євгєнія Єрофєєва.