ГПУ відкрила провадження проти НАБУ щодо незаконного стеження

21 Вересня 2017, 14:32

Генеральна прокуратура України звинувачує працівники Національного антикорупційного бюро в незаконному відстеженні пересування осіб по території країни та трафіку дзвінків між абонентами в 2016 році. Про це в четвер, 21 вересня, на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.

Вона наголосила, що Генпрокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених  ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень) та ст. 366 (Службове підроблення) КК України. 

​«Встановлено, що службовими особами НАБУ в 2016 році незаконно, без відповідних дозволів слідчого судді, здійснювалось проведення оперативно-технічних заходів, зокрема проводилось відстеження пересування осіб по території країни та трафіку дзвінків між абонентами 114 телефонів», – написала Сарган.

Вона зазначила, що в такий спосіб здійснювались ОТЗ щодо службових осіб: Головного управління розвідки Міноборони, Служби зовнішньої розвідки, органів Нацполіції, СБУ, Управління держохорони, ДУС, заступники міністрів Кабміну, органів ДФС, судді Вищих судів, голови райсудів у місті Києві, керівники ВНЗ, інших службових осіб. Зараз як свідків уже допитано низку службових осіб зазначених органів.

​Нагадаємо, у серпні 2016 року, слідчо-оперативна група ГПУ приїхала з обшуком до будівлі Національного антикорупційного бюро. Пізніше директор НАБУ Артем Ситник та речниця генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган підтвердили, що обшуки у бюро проводять у рамках справи про незаконне прослуховування.

Згодом у прес-службі НАБУ повідомили, що обшук у бюро намагалися провести у справі, фігурантом якої є заступник прокурора Київської області.