ГПУ відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної експлуатації потягів Hyundai

26 Березня 2014, 16:37

У ході перевірки було встановлено, що державне підприємство «Південна залізниця» у 2010 році придбало 10 електропоїздів HRCS2 Hyundai Rothem (Корея) вартістю 307 млн дол США, які в подальшому передало державному підприємству «Українська залізнична швидкісна компанія».

«Встановлено, що вказані електропоїзди експлуатувалися з технічними несправностями, за наявності яких використання рухомого складу заборонено, оскільки це створювало загрозу для людей. Однак, всупереч вимогам законодавства ДП «Українська залізнична швидкісна компанія» більше року надавало послуги з перевезення пасажирів електропоїздами HRCS2 Hyundai Rothem без ліцензії», – йдеться у повідомленні.

За цим фактом Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту).

Як повідомлялось, 12 лютого Укрзалізниця без попередження припинила експлуатацію Hyundai.

Згодом залізниця повідомила, що призупинили експлуатацію поїздів Інтерсіті + через технічну несправність одного з них, решта – перевіряються задля безпеки пасажирів.  При цьому в Укрзалізниці не уточнили, як довго він триватиме.

Читайте також: Потяги Hyundai в Україні: більше сотні поломок, годинні запізнення та сотні тисяч компенсацій пасажирам

Позначки: