ГПУ відкрила кримінальне провадження щодо стеження за Шереметом і Притулою

23 Липня 2016, 21:15

Щодо організації першим заступником голови Нацполіції Вадимом Трояном незаконного стеження за керівниками "Української правди" Павлом Шереметом та Оленою Притулою відкрите кримінальне провадження. Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко ефірі телеканалу "112. Україна".

На питання, чи може він підтвердити чи спростувати інформацію щодо стеження Трояна за Шереметом та Притулою Луценко відповів: "Можу відразу сказати, що ми перевіряємо цю інформацію. Є відповідне кримінальне провадження. Йде перевірка", – сказав він.

Генпрокурора також обурила поява в інтернеті відео з місця стоянки автомобіля Шеремета напередодні злочину.

"Коли я дізнався про те, що викинули в інтернет відео, був дуже злий. Питання навіть не в законності чи незаконності. Звичайно, це незаконно. Але це просто вбиває таємницю слідства і дуже ускладнює завдання правоохоронних органів", – сказав Луценко.

"А ті, хто зсередини правоохоронних органів таким чином заробляють собі популярність на дружбі із журналістами або навіть гроші за сенсаційні матеріали, ми їх шукаємо, і як тільки вийдемо на них, вони будуть з ганьбою звільнені з правоохоронних органів", – пообіцяв генпрокурор.

Зазначимо, раніше генпрокурор заявив, що ключовою версією вбивства журналіста Павла Шеремета є помста у зв'язку з його професійною діяльністю. 

Нагадаємо, в п'ятницю ввечері, 22 липня, труна з тілом Павла Шеремета чартерним рейсом з Києва прибула до Мінська. Тіло журналіста доставили одразу після прощання з ним у Києві.

Як повідомлялося, 20 липня у Києві в результаті вибуху автомобіля загинув журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

Президент Петро Порошенко доручив залучити до розслідування фахівців американського ФБР та Євросоюзу. Міністерство закордонних справ України отримало підтвердження від Консультативної місії ЄС із реформування сектору громадянської безпеки про надання необхідної допомоги в розслідуванні. Також участь у розслідуванні підтвердили в ФБР.

Згодом у СБУ назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

Шеремета поховали 23 липня в Мінську, попрощатися з журналістом прийшли близько 1000 осіб.