ГПУ таки погодилася допитати Януковича онлайн – адвокат

14 Серпня 2015, 09:56

Екс-президента України Віктора Януковича буде допитано у режимі відеоконференції. Генеральна прокуратура надала офіційну відповідь захисту екс-президента. Про це повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк.

«До цього наша прокуратура не бажала допитувати нашого підзахисного… Відмова в проведенні відеоконференції було б порушенням права на захист Януковича», – зазначив адвокат.

Як зазначив адвокат, відповідно до Кримінального Кодексу, для проведення такого допиту Генеральна прокуратура надсилає Генпрокуратурі РФ звернення про допомогу про проведення відеоконференції, потім погоджує надалі місце, де має відбутися відеоконференція у Росії і відтак – встановлюється технічний зв’язок.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України оприлюднила в номері «Урядового кур’єру» від 6 серпня повістку екс-президенту Віктору Януковичу. Зазначено, що Януковича викликають на 11:00 11 серпня до Генпрокуратури. Він має прийти до начальника відділу ГПУ Юрія Безщасного для проведення слідчих і процесуальних дій у кримінальному провадженні. Проте замість Януковича до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України прийшов його адвокат Віталій Сердюк.

Як повідомлялося, екс-президент Віктор Янукович, який втік до Росії, погодився давати свідчення в режимі онлайн.

28 липня, розпочалася процедура заочного засудження шести екс-чиновників, включно з екс-президентом Віктором Януковичем.

Крім того, Януковича тимчасово зняли з розшуку Інтерполу.