ГПУ скерувала в суд обвинувачення проти екс-заступника Королевської за розтрату 1,7 млн грн

22 Лютого 2017, 10:14

Генпрокуратура 17 лютого скерувала до суду обвинувальний акт проти екс-заступника міністра соціальної політики, підозрюваного в розтраті понад 1,7 млн грн бюджетних коштів. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Провадження ведеться за фактами зловживань під час проведення державних закупівель Міністерством соціальної політики, а також Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фондом соціального захисту інвалідів України, Державним центром зайнятості України.

Слідство встановило причетність заступника міністра соціальної політики – керівника апарату у 2013 році розтрати понад 1,7 млн грн бюджетних коштів шляхом підписання договору про закупівлю та актів про його виконання, що не відповідали пропозиції переможця конкурсних торгів.

«Діючи всупереч зазначеній нормі Закону, заступник Міністра соціальної політики України – керівник апарату підписав договір закупівлі послуг з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, без зазначення розміру націнки на послуги, запропонованої переможцем конкурсних торгів. Це призвело до застосування під час перерахування бюджетних коштів націнки вищої, від запропонованої переможцем, та заподіяння збитків державі», – повідомили в ГПУ.

Крім того,було встановлено, що товариство-переможець, зареєстроване в Донецьку, безпосередньо послуги за договором на територіях радіоактивного забруднення не надавало.

Матеріали стосовно заступника міністра виділили в окреме кримінальне провадження, слідство у якому завершилося.

17 лютого ГПУ відправила обвинувальний акт за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна) до Печерського районного суду Києва.

Зазначається, що досудове розслідування за іншими фактами протиправних дій службових осіб Мінсоцполітики України та фондів соціального страхування триває.

Зазначимо, з 2011 до березня 2014 року заступником міністра соціальної політики був В’ячеслав Коломієць. 29 листопада 2016 року екс-чиновнику повідомлено про підозру за ч.5 ст. 191 ККУ – розтрата майна в особливо великих розмірах. У 2012 році підозрюваний очолював тендерний комітет щодо закупівлі харчування для дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи. Тендерний комітет на чолі з Коломійцем схвалив пропозиції фірми "Сінтезпродсервіс" 24 грудня 2012 року, коли міністром соціальної політики була призначена Наталія Королевська.