ГПУ скерувала до суду обвинувачення щодо фігуранта “справи Майдану”

27 Квітня 2018, 17:10

Генеральна прокуратура України скерувала до суду обвинувальний акт щодо особи, так званого "тітушки", якому інкримінують пособництво у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством та спричинило тяжкі наслідки. Про це в п'ятницю, 27 квітня, повідомляє прес-служба ГПУ.

 

 Як зазначається, особу звинувачують у пособництві та сприянню правоохоронним органам у провокації, перевищенні влади і незаконному затриманню активістів громадського руху "Автомайдан", застосуванні до них насильства, заподіянні їм тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості і умисному пошкодженні їх автомобілів в січні 2014 року в Києві.

 

"У подальшому незаконно затриманих громадян доставили до одного з райуправлінь міліції м. Києва, де правоохоронці та "тітушки" надали завідомо неправдиві показання, поєднані з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та арештовано", – йдеться в повідомленні.

 

У ГПУ наголосили, що тривалий час обвинувачений переховувався від слідства і суду в країнах Європи, а в листопаді 2017 року був затриманий правоохоронцями.

 

"Щодо інших осіб, причетних до цього злочину, зокрема, заступника начальника ГУ МВС України в м. Києві, заступника начальника УБНОН, 4 співробітників цього підрозділу, командира роти і 9 міліціонерів ПМОП «Беркут» та 5 «тітушок» обвинувальні акти розглядаються в судах", – додали у відомстві.

 

Нагадаємо, 12 квітня в Франції затримали Армена Саркісяна, якого українські правоохоронці називають організатором груп "тітушок" під час Революції Гідності. За даними Авакова, щодо нього обраний запобіжний захід – особисте зобов'язання виконувати усі судові приписи до 19 травня. Водночас у ГПУ повідомили, що отримала офіційне повідомлення про затримання у Франції Саркісяна.