ГПУ розслідує провадження щодо судді Кірєєва

25 Квітня 2014, 16:39

"Генеральна прокуратура України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявами Тимошенко і Власенко щодо службових осіб Генеральної прокуратури України, Печерського районного суду Києва і Апеляційного суду Києва, а також судових експертів КНДІСЕ" , – йдеться в повідомленні прес-служби.

"Під час досудового розслідування, зокрема, встановлено, що суддя Печерського районного суду м. Києва К., розглядаючи кримінальну справу за обвинуваченням Тимошенко Ю.В. за ч. 3 ст. 365 КК України, в порушення вимог ст.ст. 29 , 64 Конституції України , а також ст. 5, 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, ст. 148, 150, 165-1 КПК України, в редакції 1960 року, виніс завідомо неправосудне постанову про зміну підсудній Тимошенко Ю.В. запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту", – наголошується в повідомленні.

Генпрокуратура підкреслює, що під час розгляду справи "К. умисно, систематично і брутально порушував передбачене чинним законодавством України право підсудної Тимошенко Ю.В. на захист".

"Як наслідок, не надавши належної оцінки беззаперечним доказом, що свідчить про відсутність в діях Тимошенко Ю.В. складу інкримінованого їй злочину… до 11.10.11 постановив вирок, яким визнав Тимошенко Ю.В. винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст . 365 КК України, та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 7 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади", йдеться в повідомленні.

Прес-служба нагадує, що Верховний суд України дав оцінку таким діям судді і своєю постановою скасував зазначений вирок, закривши кримінальну справу стосовно Тимошенко у зв'язку з відсутністю події злочину.