ГПУ розсекретила понад сто матеріалів у справі Гонгадзе

21 Квітня 2015, 14:58

На виконання ухвали апеляційного суду Києва від 12 лютого цього року експертна комісія Генпрокуратури здійснила перегляд грифів секретності 227 матеріальних носіїв секретної інформації, які містяться в матеріалах кримінальної справи за обвинуваченням Олексія Пукача. Про результати перегляду повідомили у прес-службі ГПУ.

«Зі 103 матеріальних носіїв гриф секретності знято. У режим «Для службового користування» переведено 91 документ», – йдеться у повідомленні.

За інформацією ГПУ, усі матеріали не змогли розсекретити, оскільки частину слідчих дій проводили на підставі засекречених матеріалів органів внутрішніх справ

«До роботи по їх розсекреченню залучено експертів з питань таємниць Міністерства внутрішніх справ. На підставі їхнього висновку знижено гриф секретності тридцяти трьох матеріальних носіїв із «Цілком таємно» на «Таємно», – йдеться у тексті.

Разом з тим учасникам процесу судом надано можливість для ознайомлення з нерозсекреченими матеріалами кримінальної справи.

Як повідомлялося, Апеляційний суд Києва переніс на 19 травня розгляд скарги на вирок колишньому генералу МВС Олексію Пукачу, якого засудили до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва засудив Пукача до довічного тюремного ув'язнення за вбивство Гонгадзе.

У квітні 2014 року Генеральна прокуратура почала перегляд справи про вбивство Гонгадзе і перевірку причетності до нього другого президента Леоніда Кучми.

20 серпня колегія суддів Апеляційного суду Києва на чолі з Тетяною Фрич взяла самовідвід при розгляді апеляції, і розгляд справи було припинено.

24 листопада суд у новому складі колегії суддів продовжив розглядати апеляцію на вирок Пукачу.

Також нагадаємо, що у лютому 2015 року СБУ відкрила доступ до матеріалів у справі Пукача.