ГПУ прийшла з обшуками в Укргазвидобування

22 Серпня 2016, 16:02

Генеральна прокуратура прийшла з обшуками в офіси та на підприємства ПАТ "Укргазвидобування". Про це повідомляється на Facebook-сторінці компанії.

Зазначається, що приміщення не заблоковані, техніка та засоби зв'язку не вилучаються, працівники компанії сприяють роботі слідчих.

Служба безпеки компанії ознайомилася з постановами і повідомила, що обшуки проводяться в зв`язку з рослідуванням справ 2012-2014 років.

Генпрокурор Юрій Луценко на прес-конференції в Києві повідомив, що деякі підприємства Укргазвидоування підозрюються в розкраданні в особливо великих розмірах.

"Сьогодні триває низка слідчих дій за підозрою у відмиванні коштів… Кілька десятків обшуків проходять по всій території України. У нас є півсторінки переліку підприємств, в тому числі з ознаками фіктивності, які підозрюються в розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах", – розповів генпрокурор.

Він зазначив, що про конкретні прізвища поки мова не йде, "є юридичні особи та суми ймовірно розкрадених коштів".

Укргазвидобування, 100% акцій якого належить НАК "Нафтогаз України", є найбільшою газодобувною компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 мільярдів гривень. Встановлено причетність до організації даної схеми народного депутата Олександра Онищенка. У рамках справи заарештували 12 фігурантів.