ГПУ просить МВС переглянути грифи секретності у справі Гонгадзе

23 Грудня 2014, 20:37

Генеральна прокуратура України виступає за відкритість судового процессу у кримінальній справі за обвинуваченням колишнього генерала МВС Олександра Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, враховуючи її значний суспільний резонанс. Про це повідомили в прес-службі Генпрокуратури з посиланням на генерального прокурора Віталія Ярему.

Ярема пояснив, що розгляд цієї справи, яка знаходиться на розгляді в апеляційному суді Києва, у відкритому судовому засіданні ускладнюється наявністю в її матеріалах відомостей, що містять державну таємницю. Відповідно до чинного законодавства, прерогативу у здійсненні заходів щодо перегляду грифів секретності має лише той орган, де на даний час знаходяться матеріали справи. Тому Генеральна прокуратура України звернулась з листом до голови апеляційного суду Києва про створення експертної комісії у складі представників апеляційного суду та відповідних відомств для вирішення питання про можливість перегляду грифів секретності.

При цьому Ярема запевнив, що Генеральна прокуратура висловила готовність направити своїх фахівців для участі в роботі цієї експертної комісії.

Також генпрокурор зазначив, що свого часу гриф секретності у кримінальній справі за обвинуваченням Пукача був наданий на підставі висновку експерта з питань таємниць Міністерства внутрішніх справ України. У зв’язку з цим Генпрокуратура направила лист міністру внутрішніх справ України з пропозицією звернутися з ініціативою до вказаного суду щодо перегляду грифів секретності у вказаній кримінальній справі.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва засудив Пукача до довічного тюремного ув'язнення за вбивство Гонгадзе.

20 серпня колегія суддів Апеляційного суду Києва на чолі з Тетяною Фрич взяла самовідвід при розгляді апеляції, і розгляд справи було припинено.

24 листопада суд у новому складі колегії суддів продовжив розглядати апеляцію на вирок Пукачу в закритому режимі.

Згодом міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та голова СБУ Валентин Наливайченко висловили переконання, що розгляд скарги на вирок Пукачу має відбуватися у відкритому режимі.