ГПУ повідомила про підозру заступниці мера Харкова

24 Березня 2017, 12:34

Генеральна прокуратура повідомила про підозру заступниці міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради у шахрайстві та зловживанні владою через незаконне виділення землі. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури. 

Підозру повідомили за фактом зловживань службовим становищем під час погодження та прийняття рішень щодо видачі обслуговуючим кооперативам земельних ділянок для будівництва об’єктів нерухомості ( ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України).

Також про підозру повідомлено чотирьом членам обслуговуючих кооперативів за ч. ч. 3, 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 КК України.

ГПУ зазначає, що заступниця мера діяла у змові з іншими особами в інтересах, зокрема, осіб, наближених до високопосадовців Харківської міської ради, впродовж 2008-2009 років сприяла вирішенню питань щодо безоплатного надання у власність обслуговуючим кооперативам земельних ділянок нібито для будівництва багатоквартирних будинків з метою покращення житлових умов їх членів.

Відтак члени обслуговуючих кооперативів шляхом обману отримали у власність земельні ділянки на території Харкова загальною площею понад 25 га, вартістю понад 128 млн грн.

На даний час вирішується питання щодо застосування стосовно підозрюваної запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Разом з цим, стосовно одного з керівників обслуговуючих кооперативів судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю сплати застави у розмірі 2,4 млн грн, одну особу оголошено у розшук та стосовно ще однієї вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Зазначимо, упродовж 2006-2010 років міським головою Харкова був Михайло Добкін. Зараз міську раду очолює Геннадій Кернес.

Нагадаємо, у вересні 2016 року у Харкові відбулись обшуки у приміщеннях, які належать меру Геннадію Кернесу та матері депутата Михайла Добкіна. За словами генпрокурора Юрія Луценка, метою обшуків було вилучення документів, які мають стати основою справи про розкрадання 650 га харківської землі «організованим злочинним угрупуванням Добкіна- Кернеса».

21 лютого в Харківській міськраді відбулися обшуки в межах розслідування справи про виділення землі псевдожитлово-будівельним кооперативам (так звана «кооперативна схема»)