ГПУ повідомила про підозру Шойгу і ще 17 високопосадовцям з Росії

22 Серпня 2016, 15:18

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру у злочині проти основ національної безпеки 18 високопосадовцям з Російської Федерації з числа представників влади та керівництва Збройних сил РФ. Про це в понеділок на брифінгу повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Зокрема, за його словами, йдеться про радника президента РФ Сєргєя Глазьєва і главу Міноборони РФ Сєргєя Шойгу.

«На підставі зібраних доказів 8 серпня 2016 р Генеральна прокуратура України повідомила про підозру в скоєнні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки, миру і міжнародного правопорядку… 18 особам з числа представників влади та керівництва ЗС Російської Федерації. Серед яких радник президента російської Федерації, колишній уповноважений представник президента РФ в так званому Кримському федеральному окрузі, міністр оборони РФ і два його заступники, і ще 10 генералів з числа вищого командного складу ЗС РФ», – заявив генпрокурор.

За його словами, дії вищих посадових осіб РФ, яким оголошено про підозру, призвели до загибелі щонайменше 2263 українських військових і заподіяли збитки на суму понад 1,3 трлн грн.

Луценко також повідомив, що підозрювані з числа високопосадовців РФ отримали від української сторони повідомлення про підозру кур'єрською поштою або по електронній пошті.

«Відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, за допомогою міжнародної кур'єрської служби доставки й електронної пошти письмові повідомлення про підозру разом з пам'ятками про процесуальні права й обов'язки підозрюваного, а також повістками про виклик для проведення слідчих дій доставлені за місцем роботи підозрюваних», – сказав він.

За словами генпрокурора, 10 серпня 2016 року ці документи були доставлені за місцем роботи підозрюваних – в адміністрацію президента РФ, їх отримав працівник АП РФ Семеневіч; 15 серпня – за місцем проходження військової служби підозрюваними, в Міністерство оборони РФ, отримала співробітниця відомства (її прізвище також озвучив генпрокурор).

Як повідомлялося, у червні МЗС України надіслало Росії ноту протесту через візит Шойгу до окупованого Криму.