ГПУ повідомила про підозру екс-голові Вищого госпсуду України

18 Жовтня 2016, 16:01

Департамент спецрозслідування Генпрокуратури України повідомив про підозру суддям Вищого госпсуду України Віктору Татькову та Артуру Ємельянову, які, займаючи посади голови цього суду і його заступника, в 2011-2014гг незаконно втручалися в систему прийняття судових рішень. Про це генпрокурор Юрій Луценко написав у Facebook.

"Слідство має докази того, що ці особи в 2011- 2014 роках фактично підпорядкували собі систему прийняття судових рішень. Досліджується близько 7000 випадків незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу справ і заяв, втручання в діяльність суддів з метою винесення ними необхідних зловмисникам неправосудних рішень в господарських судах всіх інстанцій", – повідомив Луценко.

Відповідно цим особам повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376, ч. 2 ст. 376-1 КК України.

Разом з тим, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що "в даний час в кримінальному провадженні вживаються заходи щодо обрання відносно підозрюваних запобіжного заходу".

Сарган додала, що підозрюваних перевіряють на причетність до інших протиправних дій.

Раніше повідомлялося, що Німеччина поверне в Україну 13 мільйонів франків, заарештованих на рахунках українського судді у Ліхтенштейні, якщо буде доведене злочинне походження коштів. Як зазначалося на сайті Кабінету міністрів України, знайдені 13 мільйонів належать колишньому судді Вищого господарського суду, який був заступником голови цього суду за часів Віктора Януковича. Єдиним суддею, який може підпадати під це визначення, є Артур Ємельянов.