ГПУ повідомила про 13 обшуків у керівників Держінвестпроекту часів Януковича

23 Червня 2016, 19:32

Генпрокуратура у кримінальному проваджені стосовно керівників Держінвестпроекту України за часів екс-президента України Віктора Януковича провела 13 обшуків. Про це інформує прес-центр ГПУ.

«Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України спільно з Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України у кримінальному проваджені стосовно посадових осіб Держінвестпроекту України за фактом розтрати коштів Державного бюджету у сумі майже 7,5 млн грн за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, проведено 13 обшуків у колишніх керівників та інших службових осіб Держінвестпроекту України та пов’язаних із ними осіб, причетних до вчинення вказаних кримінальних правопорушень», – зазначають у прокуратурі.

«Під час обшуків слідчі вилучили комп’ютерну техніку, документи, електронні носії, в яких наявна інформація щодо розтрати грошових коштів службовими особами Держінвестпроекту України та керівниками фіктивних підприємств, на рахунки яких безпідставно перераховувались кошти Державного бюджету, фінансово-господарську документацію, печатки фіктивних підприємств, у томі числі тих, які ліквідовано, а також грошові кошти в сумі понад 500 тис грн», – йдеться у повідомленні.

У ГПУ нагадують, що у вказаному кримінальному провадженні 16.03.2016 на підставі зібраних в ході досудового розслідування достатніх доказів було повідомлено про підозру колишньому Голові Держінвестпроекту України В. Каськіву у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України (а саме: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, групою осіб та службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки). «Тоді ж його оголошено у розшук. Печерським районним судом м. Києва винесено ухвалу про надання дозволу на затримання підозрюваного В. Каськіва з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. На підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва на майно підозрюваного накладено арешт», – сказано в тексті.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, у 2010-2014 Каськів був головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. На агентство поклали відповідальність за реалізацію так званих «національних інвестиційних проектів», ініційованих тодішнім президентом Віктором Януковичем. Жоден з проектів не реалізували. Більшість з них закінчилисягучними скандалами, пов’язаними з корупцією.