ГПУ повідомила подробиці затримання екс-міліціонера, який привіз хабар за зняття арешту з корабля в Криму

5 Лютого 2016, 16:51

4 лютого працівникам прокуратури в приміщенні Генеральної прокуратури намагався дати хабара представник Кіпрської компанії, громадянин України, колишній працівник Управління по боротьбі із організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Як зазначається, екс-міліціонер запропонував процесуальному керівнику у кримінальному провадженні та керівнику управління неправомірну вигоду у сумі $25 тис. за зняття арешту з судна «Aliot».

За цим фактом прокуратурою Київської області було розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція та надання неправомірної вигоди службовій особі).

“Зазначене судно було арештовано навесні минулого року під час розслідування Управлінням з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України кримінального провадження за фактом порушення суднами порядку заходу у закриті порти АР Крим (в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї)”, – йдеться в повідомленні.

Представника компанії-власника судна затримали під час спроби передачі половини від вказаної суми, тобто $12,5 тис., у приміщенні Генеральної прокуратури.

Під час обшуку автомобіля колишнього правоохоронця вилучили ще $60 тис. До Києва представник прибув з двома супроводжуючими особами – колишнім та діючим працівниками Управління СБ України в Одеській області.

Наразі представнику компанії інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, про це затримання вже повідомляв начальник Управління внутрішньої безпеки СБУ Владислав Косинський, який заявив, що на території України існує організована злочинна група, яка займається переміщенням товарів та транспортних засобів із тимчасово окупованої території.