ГПУ повідомила подробиці підозри екс-директору Укртрансхімаміаку у справі про завдання $2,3 млн збитків

11 Березня 2017, 14:31

Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому директору Українського державного підприємства «Укрхімтрансаміак» Віктору Бондику у розтраті державного майна в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 191 КК України). Про це інформує прес-служба ГПУ.

Слідство встановило, що колишній директор УДП «Укрхімтрансаміак» Віктор Бондик не маючи на те реальної необхідності, незважаючи на економічну недоцільність та ігноруючи наявну прибутковість підприємства, 22 грудня 2010 року умисно уклав від імені УДП «Укрхімтрансаміак» з Амстердамським Торговельним Банком договір про термінову кредитну лінію на суму 35 млн доларів США за відсотковою ставкою 8,00% з метою лише поповнення обігових коштів. Після цього Бондик без попереднього погодження Міністерства фінансів України та з метою приховування розтрати коштів за першим кредитом 23 листопада 2011 року умисно уклав від імені УДП «Укрхімтрансаміак» з Амстердамським Торговельним Банком другий договір про термінову кредитну лінію на суму вже 48,2 млн доларів США за ще більшою відсотковою ставкою – 9,25%, у тому числі для погашення заборгованості за попереднім кредитом.

"Внаслідок таких дій В. Бондика тільки за період з 01.01.2015 по 15.11.2016 Амстердамському Торговельному Банку безпідставно виплачено 2,3 млн доларів США, що відповідно до курсу Національного банку України становило 58,3 млн грн, в якості відсотків за користування недоцільним та економічно необґрунтованим кредитом", – ідеться в повідомленні.

Підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, напередодні генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що під час розслідування справи ДП "Укртрансхімаміак" повідомлено про підозру колишньому директору Віктору Бондику. ГПУ підозрює його в тому, що у 2007-16 роках він обернув кошти держпідприємства на користь Амстердамського торговельного банку. Збитки попередньо складають 2,3 млн доларів. За словами Луценка, рахунки самого Бондика заарештовані в Швейцарії.

Віктор Бондик — брат екс-регіонала, нардепа Валерія Бондика. Низка ЗМІ стверджували, що він племінник Віктора Януковича.