ГПУ попросила Іспанію та Німеччину видати Колобова і Тимонькіна

10 Серпня 2015, 18:42

Генеральна прокуратура України направила в Іспанію та Німеччину запити про видачу екс-міністра фінансів Юрія Колобова і банкіра Бориса Тимонькіна для притягнення їх до кримінальної відповідальності. Про це повідомили в прес-службі ГПУ.

"Офіційних відповідей на ці звернення ще не отримано, а тому позиція влади згаданих країн щодо можливості чи неможливості видачі Ю. Колобова і Б. Тимонькіна невідома", – йдеться в повідомленні.

Також у ГПУ повідомили, що їм нічого невідомо про звернення Колобова і Тимонькіна про надання їм статусу біженців в Іспанії та Німеччини відповідно.

Читайте також: Екс-голова Мінфіну та "банкір Курченка" попросили за кордоном статусу біженця

Нагадаємо, Тимонькін був  оголошений в міжнародний розшук, судом обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Він був затриманий в аеропорту Берліна німецькою поліцією. 26 червня суд у Німеччині не випустив його під заставу.

Як відомо, у 2013 році Борис Тимонькін посів посаду заступника голови наглядової ради групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченка. До цього він протягом 12 років очолював один з найбільших українських банків – "Укрсоцбанк". Наприкінці лютого 2014 він виїхав до Франції на "планове" лікування голодуванням. У червні 2014 МВС України оголосило Тимонькіна в розшук.

Раніше ЗМІ повідомили, що німецький суд випустив Тимонькіна під заставу. Потім стало відомо, що Тимонькіна випустили з німецької в’язниці за станом здоров’я. Він надав суду довідку про те, що хворий на рак.

Екс-міністр фінансів Колобов зник у серпні 2014 року. У жовтні СБУ оголосила його в розшук і відкрила кримінальне провадження. Тоді повідомили, що підставою став залучений Україною кредит від Росії у грудні 2013 року.

19 січня 2015 року Печерським районним судом міста Києва за клопотанням Генеральної прокуратури України постановлено ухвалу про обрання для Колобова запобіжного заходу – взяття під варту.

На початку березня стало відомо, що Колобова затримали правоохоронні органи Іспанії. Він проживав у автономному окрузі Валенсія.