"Попереджаємо цивільних осіб, що спроби захоплення військових частин , зброї та боєприпасів каратимуться за кримінальним законом , тому варто добре усвідомити невідворотність покарання за подібні дії", – йдеться в повідомленні.
У відомстві підкреслюють , що " всі свої права жителі східних і південних областей можуть реалізувати законно, як передбачено Конституцією і законами України. А діям провокаторів всіх мастей буде надана належна правова оцінка".
У ГПУ зазначили, що для виконання поставлених перед Збройними силами України завдань військовослужбовцям надається право використовувати зброю. "Зокрема , зброя може використовуватися для захисту життя і здоров'я військовослужбовців , відбиття нападів на об'єкти , які ними охороняються, забезпечення виконання покладених на з'єднання, військові частини і підрозділи завдань під час їх застосування в районі проведення антитерористичної операції", – повідомили в Генпрокуратурі.
У прокуратурі нагадали, що указом в.о. президента України Олександра Турчинова від 14 квітня введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про невідкладні заходи з подолання терористичної загрози і збереженні територіальної цілісності України" .
"Службовці державних установ та представники місцевого самоврядування , об'єднання громадян , організацій , їх посадові особи зобов'язані сприяти органам, що здійснюють боротьбу з тероризмом , повідомляти дані , що стали їм відомі , щодо терористичної діяльності або будь-яких інших обставин , інформація про які може сприяти запобіганню , виявлення та припинення терористичної діяльності , а також мінімізації її наслідків " , – заявили в ГПУ.
Нагадаємо, напередодні почалася активна фаза антитерористичної спецоперації силовиків в Донецькій області.