ГПУ перевірить використання формул “Роттердам +” і “Баумгартен +” при закупівлі вугілля та газу

15 Лютого 2017, 15:56

Генеральний прокурор України Юрій Луценко має намір розібратися із формулою, за допомогою якої формується ціна при закупівлі вугілля і газу. Про це він повідомив під час брифінгу у середу, 15 лютого.

"Як генпрокурор я минулого тижня дав розпорядження провести дослідчу перевірку матеріалів про формування тарифів з так званим" Роттердам + "в Національній комісії регулювання енергетики. Я, в кінці кінців, під посадою зобов'язаний встановити істину, чи дійсно вугілля закуповується в Україні по так званій формулі "Роттердам +", – заявив Луценко.

"Ми закуповуємо газ за формулою" Баумгартен + ". НАК" Нафтогаз "купує газ у європейських фірм за ціною" Баумгартен + "і доставка в Україну. У мене є заяви про те, що газ насправді не видходить від території України на захід далі, ніж на 10 км від словацького кордону (з Україною – ред.). Питання: за що платиться 40 євро за доставку з Австрії в Україну? Тому ми маємо намір провести дослідчу перевірку ", – сказав генпрокурор.Він також повідомив, що має в своєму розпорядженні заяви щодо використання формули "Баумгартен +" при закупівлях газу і очікує задовільних відповідей на питання, що цікавлять.

При цьому Луценко пообіцяв: "Якщо пояснення будуть незадовільні, то ми почнемо кримінальні виробництва і будемо розбиратися з цією історією".

Як повідомлялося, енергетичний штаб розгляне можливість введення надзвичайного стану через дефіцит вугілля. Зокрема, розглядатиметься можливість віялових відключень електроенергії через падіння запасів вугілля до двотижневого критичного рівня.