ГПУ перевірить сплату податків нардепами, які задекларували понад $100 тисяч готівки

1 Листопада 2016, 12:28

ГПУ перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки. Про це під час брифінгу заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Він зазначив, що дуже важливо розділити всіх чиновників на дві категорії – тих, які задекларували статки і сплатили податки, і тих, які податки не сплатили.

«Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис. доларів. Цей аналіз буде складатись із нашого звернення до Державної фіскальної служби з вимогою надати інформацію про сплачені податки, які можуть свідчити про легальність цих коштів, або несплачені податки, які будуть свідчити про нелегальність такої готівки. Відповідно, народні обранці можуть підпасти або не підпасти під дію статті 212 Кримінального кодексу – ухиляння від податків, якою передбачені різні санкції», – заявив генпрокурор.

За його словами, якщо йдеться про ухилення від податків у розмірі від 665 тис. грн – це є злочином невеликої тяжкості, за яким передбачено строк давності 2 роки; більш ніж 1,995 млн грн – це злочин середньої тяжкості зі строком давності 2 роки; якщо ж ухилення в особливо великих розмірах – 3,325 млн грн – це тяжкий злочин зі строком давності 10 років.

«З огляду на ці кваліфікації, ті, хто ухилявся від податків, можуть отримати покарання від 2 до 15 років тюремного ув’язнення. Відповідно, половина народних депутатів, які задекларували значні обсяги готівки, будуть перевірені нами разом із ДФС на сплату з них податків, і далі нами буде визначатися можливість або неможливість відкриття кримінального провадження», – наголосив Луценко.

Нагадаємо, 30 жовтня о 24:00 завершився перший етап подання електронних декларацій для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Система електронного декларування почала працювати з 1 вересня 2016 року.

Електронні декларації не подали сім депутатів Верховної Ради України. Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що нардепи задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті.