ГПУ передала в суд справу російського неонациста Мільчакова, причетного до розстрілу “айдарівців” під Щастям

6 Липня 2017, 21:30

Головна військова прокуратура завершила спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням громадянина Російської Федерації, неонациста Алєксєя Мільчакова. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Мільчаков підозрюється з ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 110 та ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 КК України і  перебуває у розшуку.

Обвинувальний акт скерували до суду для «заочного» розгляду.

Досудове розслідування встановило, що Мільчаков з червня 2014 року по серпень 2015 року у складі створеного ним незаконного озброєного формування, так званої «диверсійно-штурмової розвідувальної групи «Русич» групи швидкого реагування «Бетмен» брав участь у складі терористичної організації «ЛНР», сприяв веденню агресивної війни проти України та зміні її меж у порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Крім того, в результаті злочинних дій Мільчакова, а саме влаштованої ним засідки 5 вересня 2014 року неподалік селища Привітне Слов’яносербського району Луганської області загинуло близько 40 військовослужбовців батальйону «Айдар» та 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.

За українським законодавством Мільчакову загрожує довічне позбавлення волі.

Зазначимо, також до цієї справи причетний громадянин РФ Ян Петровський.

Ліворуч Мільчаков, праворуч Петровський

Генпрокуратура повідомила про підозру Алєксєю Мільчакова та Яну Петровському за ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації).

Нагадаємо, 5 вересня 2014 року бойовики ДШРГ Русич із засідки розстріляли колону Айдара біля селища Металіст. Бойовики добивали тих, що вижили, і катували полонених. З тих, хто потрапив у руки Мільчакова й Петровського не вижив ніхто. Самі росіяни фотографувалися на фоні спотворених трупів українських добровольців.

Пізніше угруповання ДБР Бетмен, у складі якої воювали Петровський і Мільчаков було оголошено людьми Ігоря Плотницького бандою мародерів і вбивць, а її лідер Олександр Бетмен Бєднов, був убитий 1 січня 2015 року бойовиками, які назвалися "Генеральною прокуратурою ЛНР".

Яна Петровського заарештували 18 жовтня у норвезькому місті Вестфольде, влада Норвегії має намір вислати його в Росію.