ГПУ озвучила причину звільнення Горбатюка

24 Жовтня 2019, 11:32

Генпрокуратура пояснила звільнення начальника управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка реорганізацією очолюваного ним управління. Про це прес-служба ГПУ повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» у четвер, 24 жовтня.

 

Зазначається, що Горбатюка звільнено на підставі п. 9 ч. 1 ст. 51 ЗУ «Про прокуратуру» (прокурор звільняється з посади в разі: ліквідації або реорганізації органу прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду, або в разі скорочення кількості прокурорів органу).

 

Нагадаємо, у ГПУ створили Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, скоєні на Майдані в 2013-2014 роках. Відповідно, управління спецрозслідувань, яке очолював Горбатюк, було ліквідовано. Розслідуванням злочинів на Майдані буде займатися Державне бюро розслідувань.

 

23 жовтня Горбатюк розповів, що генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про його звільнення. Відповідне рішення Горбатюк пов'язав з тим, що він «незручний» для нового керівництва ГПУ. Формальною підставою звільнення Горбатюк назвав переатестацію прокурорів.