ГПУ отримала доступ до телефонів декількох журналістів — нардеп

5 Вересня 2018, 23:03

Генеральна прокуратура отримала дозвіл суду на розкриття мобільного трафіку декількох журналістів у рамках розслідування кримінального провадження стосовно директора НАБУ Артема Ситника. Про це повідомила народний депутат Ольга Червакова у Facebook після зустрічі із генпрокурором Юрієм Луценком у середу, 5 вересня.

 

“Наталія Седлецька – не єдиний журналіст, по якому прокуратура отримала дозвіл суду на розкриття трафіка. Такий самий дозвіл отримано на телефонний трафік Христини Бердинських. Слідство вважає, що на зустрічі з Ситником могли бути і інші журналісти, але їхні особи не встановлені”, – написала Червакова

 

Водночас вона зазначила, що генрокурор вважає надмірним втручанням в професійне і приватне життя отримання інформації про весь трафік за 17 місяців, тому ним було ініційовано лист до оператора зв'язку Київстар про звуження обсягу інформації, знятої з телефона журналістки, а саме – прокуратура відмовилася від інформації про зміст смс-повідомлень і номери телефонів, з якими були контакти у Седлецької. 

 

"Прокурори просять відокремити і надати лише інформацію про дати і час перебування Седлецької в районі офісів НАБУ, де, на думку слідства, відбулося розголошення державної таємниці і таємниці слідства", – додала нардеп. 

 

Нагадаємо, 27 серпня Печерський районний суд Києва на вимогу Генеральної прокуратури надав доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької протягом 17 місяців.

 

В свою чергу, в Генеральній прокуратурі повідомили, що не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької, до телефону якої ГПУ отримала доступ рішенням суду.