Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури на брифінгу 2 жовтня оприлюднив записи прослуховування фігурантів справ Майдану, деякі з них продовжують працювати в керівництві силових структур, усі записи здійснені у 2016 році. Видання Тексти опублікувало аудіозаписи ДСР.
Зокрема, перший запис — це розмова Володимира Гриняка, підозрюваного в координаціі штурму Майдану 18 лютого і низці інших справ, і Ігоря Бабича, нового підозрюваного в цьому провадженні.
Гриняк дає вказівку Бабичу підробити документи і запевняє, що розпишеться в них за інших людей (відео Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури)
У записі чути, як Гриняк віддає розпорядження Бабичу, хоч і не є його керівником, про те, кому і які дозволи видавати, у тому числі заднім числом і з порушеннями. Зокрема лунає прізвище Юрія Аллерова, нинішнього керівника Нацгвардії, якому Гриняк розпоряджається видати дозвіл на продаж зброї, яка після покупки не була зареєстрована.
Вони також домовляються про те, хто з них писатиме заяви замість Аллерова та інших і хто замість них розписуватиметься.
Володимир Гриняк на час Майдану був заступником керівника Департаменту громадської безпеки МВС, а Бабич — його підлеглим. Зараз Гриняк працює в Управлінні громадської безпеки Нацгвардії. А Бабич керує Департаментом превентивної діяльності Національної поліції, який зокрема завідує дозволами на зброю.
На другому записі Гриняк розповідає невідомому, що йде забирати дозвіл для Івана Мусієнка, керівника управління з питань реформування СБУ. За процедурою Мусієнко мав забирати свій дозвіл сам, в замість нього могла забрати лише людина, яка має нотаріально завірену довіреність, якої в Гриняка не було.
Гриняк забирає дозволи на зброю за інших людей всупереч встановленій процедурі
На третьому аудіозаписі, як випливає з розшифровки і підписів Департаменту, Гриняк домовляється з керівником Служби зовнішньої розвідки Віктором Гвоздем, що передасть останньому дозвіл на зброю, яку той має на руках, вочевидь, без чинного дозволу.
Гриняк передає свіжий дозвіл на зброю голові СЗР, який носив пістолет без чинного дозволу
Нагадаємо, 29 вересня ГПУ повідомила про підозру в злочинах проти активістів Євромайдану трьом колишнім високопосадовцям МВС України Ігорю Бабичу, Анатолію Серединському та Сергію Поготову, двоє з яких зараз посідають керівні посади в Національній поліції України.
Крім того, 15 вересня суд відмовив прокуратурі у відстороненні підозрюваного у справах Майдану генерала Володимира Гриняка від посади керівника Департаменту громадської безпеки Нацгвардії. Його підозрюють в організації штурму Майдану 18 лютого, зокрема, в тому, що він передавав накази від екс-глави МВС Віталія Захарченка та його заступника Віктора Ратушняка відповідним підрозділам та їх командирам, а також керівникам нижчого рівня, зокрема начальнику міліції громадської безпеки ГУ МВС у Києві Петрові Федчуку. Окрім того, Гриняка підозрюють в позабюджетних винагородах силовиків на Майдані, в утриманні так званої «чорної каси», через яку, за даними джерел у слідстві, пройшло близько 30 млн грн протягом грудня 2013- лютого 2014. Під час Майдану Гриняк був заступником голови Департаменту громадської безпеки, який курував дії «Беркуту» та інших спецпідрозділів міліції.
6 грудня суд відмовив прокурорам у взятті під варту Гриняка, і віддав його на поруки депутатам Андрію Левусу та Бондару з Народного фронту. Зазначимо також, що в березні 2014 року Гриняка призначили керувати Департаментом громадської безпеки, в якому під час Майдану він був заступником керівника. Згодом він отримав підвищення в спеціальному званні – став генерал-майором міліції.
У 2016 році Гриняк перейшов керувати аналогічним Департаментом у Національну гвардію. Міліцейське спецзвання генерал-майора перетворили на військове указом президента (за поданням керівництва Нацгвардії) «в порядку переатестації».