ГПУ оприлюднила докази фінансування РФ бойовиків на Донбасі

29 Серпня 2018, 15:41

Генеральна прокуратура України задокументувала докази фінансування Росією незаконних збройних формувань на Донбасі, а саме –  у Донецькій області українські військові виявили неконтактний вибуховий пристрій НВП-П "Охота" та мінно-вибухові пристрої ПМН-2, які, за попередньою інформацією, на озброєнні Збройних сил України не перебувають і не використовуються. Про це в середу, 29 серпня, повідомляє прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко.

 

"У ході досудового розслідування кримінального провадження за фактами порушення з боку Збройних Сил Російської Федерації, а також підпорядкованих їм незаконних збройних формувань законів та звичаїв війни, вкотре процесуальним шляхом задокументовано фінансування Російською Федерацією незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, під час виконання одного із завдань на околицях населеного пункту Гранітне Донецької області військовослужбовцями Об’єднаних сил виявлено мінно-вибуховий пристрій, який був ідентифікований як неконтактний вибуховий пристрій НВП-П "Охота".

 

"Відповідно до тактико-технічних характеристик НВП-П "Охота" – являє собою комплект протипіхотних мін (5 шт), які приводяться в дію при реєстрації руху людини через встановлені на місцевості сейсмічні датчики. НВП має блок управління з елементами живлення, що дозволяє противнику використовувати міни не тільки дистанційно, а й в автономному режимі", – наголосили в ГПУ.

 

Крім того, під час виконання завдань бійці ООС на околицях населеного пункту Павлопіль Донецької області виявили мінно-вибухові пристрої ПМН-2.

 

"Відповідно до тактико-технічних характеристик мінно-вибуховий пристрій ПМН-2 призначений для ураження живої сили, що в свою чергу створює небезпеку для життя і здоров’я цивільного населення Донецької області. Разом з цим, за попередньою інформацією зазначені зразки мінно-вибухових пристроїв на озброєнні Збройних Сил України не перебувають і не використовуються", – підкреслили в Генпрокуратурі.

 

 

 

 

У результаті проведених слідчих дій 22 серпня вказані зразки озброєння вилучені в ході огляду місця події та на теперішній час проводяться невідкладні слідчі дії.

 

"З урахуванням місця виявлення зазначених зразків озброєння, їх використання на території Донецької області свідчить про військову агресію Збройних Сил Російської Федерації та підконтрольних їм незаконним збройним формуванням", – додали в ГПУ.

 

Як повідомлялося, у районі Кримського Луганської області українські військові після бою з окупантами 23 серпня, унаслідок якого четверо бійців ООС загинули, виявили радянську зброю, а також предмети амуніції та спорядження російського виробництва. 

 

Нагадаємо, 23 серпня районі Кримського Луганської області незаконні збройні формування здійснили спробу захопити спостережні пости вздовж Бахмутської траси, унаслідок бою четверо український військовий загинули, семеро бійців отримали поранення, ще один військовослужбовець ЗСУ загинув у результаті обстрілів. Українські війська відбили ранкову п'ятигодинну атаку ворожих сил, унаслідок чого вісім бойовиків було знищено,  понад 11 – поранено. Загалом, за даними розвідки, 23 серпня 12 окупантів знищено, ще 20 отримали поранення.

 

У районі Кримського під час бою з окупантами загинули четверо бійців 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар" Збройних сил України, а саме – старший солдат Марьян Найда, солдат Тарас Проценко, старший солдат Михайло Щербанюк та старший солдат Андрій Чирва.