Розслідування встановило, що внаслідок втручання в роботу комп’ютерів відбулося блокування інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації, що призвело до припинення функціонування 12 Державних і Єдиних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції.
«У ході розслідування на підставі зібраних доказів складено повідомлення про підозру двом службовим особам. Враховуючи, що вказані особі ухиляються від слідства, їх оголошено у розшук», – йдеться у повідомленні.
Як відомо, Генеральна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 5 ст. 191 ККУ , ч. 2 ст. 361 ККУ за фактами розтрати майна Державного підприємства «Інформаційний центр» міністерства юстиції та несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем та комп’ютерних мереж.
1 жовтня було закрито доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ'юст. Реєстри забезпечують діяльність Державної реєстраційної служби, Державної виконавчої служби, органів юстиції і нотаріусів.
Колектив Держінформ'юсту заявив про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції.
В той же час у Мін’юсті повідомили, що збій системи викликаний "технічними проблемами". Згодом у міністерстві виявили, що відбулось несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж міністерства юстиції, що призвело до блокування інформації.
7 жовтня Мін’юст повідомив, що роботу єдиних та державних реєстрів повністю відновлено.
Компанія-розробник програмного забезпечення держреєстрів ТОВ "Арт-Мастер" заявила, що Держреєстри працюють без захисту і можуть бути зламані третіми особами