ГПУ оголосила підозру працівнику СБУ в справі про розстріл активістів в Хмельницькому в 2014 році

22 Червня 2018, 21:07

Генеральна прокуратура України 21 червня повідомила про підозру в перевищенні влади працівнику Управління Служби безпеки в Хмельницькій області. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

 

Як зазначається, підозра оголошена у кримінальному провадженні за фактом застосуванням 19 лютого 2014 року вогнепальної зброї біля центрального входу будівлі Управління СБУ у Хмельницькій області, під час проведення мирних акцій протесту, унаслідок чого загинули дві людини, а ще низка осіб отримали тілесні ушкодження.

 

"За результатами наполегливої роботи слідчих та прокурорів Департаменту спецрозслідувань у провадженні встановлено обставини вчинення кримінальних правопорушень та отримано докази достатні для підозри конкретної особи у їх вчиненні", – йдеться в повідомленні.

 

У ГПУ заявили, що працівнику СБУ повідомили про підозру у вчиненні перевищення влади, що супроводжувалося насильством, болісними діями та застосуванням зброї, заподіяння умисного тяжкого тілесного ушкодження з метою залякування потерпілого та інших осіб, заподіяння необережного тяжкого тілесного ушкодження та вбивства через необережність, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 119, ч. 2 ст. 121, ст. 128 КК України.

 

"Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Слідство триває, збираються докази на перевірку причетності до злочину інших осіб", – додали правоохоронці.

 

Нагадаємо, 19 лютого 2014 року в Хмельницькому мітингувальники зайняли приміщення обласної державної адміністрації, а також взяли в облогу прокуратуру Хмельницької області.

 

Під час спроби захоплення будівлі управління СБУ у Хмельницькій області загинув 22-річний хмельниччанин Дмитро Пагора. 22 лютого 2014 року  померла 72-річна Людмила Шеремет, яка отримала вогнепальне поранення в голову під Управлінням СБУ у Хмельницькій області, ще троє у безсвідомому стані потрапили до реанімації.

 

Керівництво облуправління СБУ взяло на себе відповідальність за вогнепальні поранення людей, які сталися під час штурму приміщення СБУ, і заявило про готовність оплатити лікування.