ГПУ направила в суд обвинувачення проти екс-командирів запорізького “Беркуту”

9 Березня 2016, 15:55

Генеральна прокуратура направила до Печерського районного суду Києва обвинувальні акти проти колишнього командира роти та командира відділення оперативного взводу роти міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС України в Запорізькій області у зв’язку з подіями в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року у м. Києві на вул. Інститутській. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Колишнього командира роти міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС України в Запорізькій області підозрюють у вчиненні під час спроби силового витіснення протестувальників кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 41 (виконання наказу або розпорядження), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 4 ст. 41 ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) КК України.

Командира відділення оперативного взводу роти міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС України в Запорізькій області підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365, ч. 4 ст. 41 ст. 340 КК України.

Зокрема, командир роти обвинувачується у вчиненні на виконання явно злочинного наказу перешкоджання проведенню зборів, мітингів із застосуванням фізичного насильства, перевищенні службових повноважень, що супроводжувалося насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілих, діями, у результаті чого тілесні ушкодження отримали 12 осіб; а також у незаконному переробленні та зберіганні вогнепальної зброї.

Командиру відділення інкриміновано вчинення на виконання явно злочинного наказу незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів із застосуванням фізичного насильства, перевищення службових повноважень, що супроводжувалося насильством до неповнолітнього, болісними і такими, що ображають особисту гідність останнього, діями; придбанні та зберіганні бойових припасів без передбаченого законом дозволу. 

Досудове розслідування щодо організаторів та інших учасників злочинного перешкоджання проведенню мітингів і зборів в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року триває. 

Раніше повідомлялося, що ГПУ завершила слідство щодо командира першої роти «Беркуту» Добровольського через затримання активістів Автомайдану.