ГПУ направила до суду справу екс-командира “Беркуту”, що затримував активістів Автомайдану

15 Березня 2016, 20:12

Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього командира оперативної роти № 1 столичного спецпідрозділу міліції "Беркут", який приймав рішення про затримання активістів "Автомайдану" в 2014 році. Про це повідомили в управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

«Генеральною прокуратурою України спрямовано до суду для розгляду по суті обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього командира оперативної роти № 1 столичного спецпідрозділу міліції «Беркут» за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 384 КК України за фактами перевищення влади та незаконного затримання разом з підпорядкованими йому працівниками 18 активістів громадського руху «Автомайдан» та інших осіб в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на вулицях Щорса та Грушевського у місті Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їх автотранспорту», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: "Беркут" розтрощив машини активістів Автомайдану

Також повідомляється, що колишньому командиру спецпідрозділу також інкримінується організація підроблень рапортів та надання співробітниками «Беркуту» завідомо неправдивих показань, поєднаних з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Щодо інших співучасників цих злочинів досудове розслідування триває.