ГПУ готує повідомлення про підозру головному слідчому в справах Майдану – нардеп

20 Квітня 2016, 11:18

Народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка") Сергій Лещенко стверджує, що заступник генпрокурора Юрій Столярчук намагається відсторонити від розслідування справ часів Майдану начальника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка. Про це Лещенко заявив на брифінгу у Верховній Раді в середу, 20 квітня.

"Нам стало відомо, що стосовно пана Горбатюка готується повідомлення про підозру. Намагаються відкрити кримінальне провадження стосовно керівника управління спеціальних розслідувань за статтею "халатність", – заявив Лещенко.

За його словами, це робиться з метою усунути Горбатюка від розслідування справ Майдану під вигаданим приводом – нібито начальник управління спецрозслідування "погано розслідує" іншу справу, по події 2 травня 2014 року в Одесі.

Крім того, за словами Лещенка, через цей тиск уже звільнений один з ключових співробітників управління, начальник відділу Ігор Слободяник – він написав рапорт на звільнення через те, що "постійно стикається з тиском з боку керівництва Генпрокуратури".

"За нашими даними, це системний тиск на пана Горбатюка і його команду, які старанно розслідують справу Майдану і справу санкційного списку – за цим тиском стоїть пан Столярчук … Він намагався відправити Горбатюка до Львівської області, він постійно викликає Горбатюка на наради і провокує підозру по Горбатюку", – наголосив Лещенко.

Нагадаємо, раніше стало відомо. що керівництво Генеральної прокуратури України запропонувало начальникові управління спеціальних розслідувань у справах Майдану Сергієві Горбатюку залишити свою посаду і стати прокурором Львівської області, проте він відмовився. За словами адвоката родин Небесної сотні Євгенії Закревської, такий хід Генпрокуратури є намаганням «розвалити» розслідування справ Майдану.

Зазначимо, громадськість та народні депутати просувають ідею призначення Сергія Горбатюка на посаду генерального прокурора замість Віктора Шокіна.