ГПУ екстрадувала затриманого у Києві кіберзлочинця до США за спрощеною процедурою

21 Листопада 2019, 10:45

Генеральна прокуратура України вперше за спрощеною процедурою екстрадувала підозрюваного у кіберзлочинах іноземця до Сполучених Штатів Америки. Про це у четвер, 21 листопада, повідомила прес-служба ГПУ.

 

Як зазначається, у результаті співпраці з Федеральним бюро розслідувань США Генпрокуратура завершила процедуру екстрадиції громадянина Литовської Республіки до США.

 

За наявною інформацією, вказана особа розшукувалася тривалий час американськими правоохоронцями за підозрою у вчиненні десяти серйозних транснаціональних кіберзлочинів та була затримана в результаті спецоперації органами Нацполіції у жовтні цього року на території України.

 

"Генеральною прокуратурою України прийнято рішення про екстрадицію особи до США у спрощеному порядку та сьогодні його фактично передано компетентним органам цієї країни. Даний приклад співпраці є унікальним, оскільки це перша екстрадиція з України до США у спрощеному порядку", – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, Служба безпеки України у результаті спільної спецоперації з Міністерством внутрішніх справ Грузії та Центральним розвідувальним управлінням США затримала у Київській області одного з ключових ватажків терористичної організації "Ісламська держава".