ГПУ чекає результатів службової перевірки щодо оприлюднення відео з Тимошенко

22 Жовтня 2012, 11:45

"18 жовтня в Генеральну прокуратуру України надійшло звернення Сергія Власенка, адвоката Юлії Тимошенко, з цього приводу. За підписом заступника генерального прокурора було дано доручення призначити Державній пенітенціарній службі України провести службове розслідування за цим фактом. Крім того, таке ж доручення з цього приводу отримала прокуратура Харківської області стосовно проведення перевірки з цього питання ", – повідомила Велькова.

Вона наголосила, що провести службове розслідування доручили Державній пенітенціарній службі (ГПтС) саме тому, що вона несе відповідальність за осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі і "здійснення відеоспостереження – це те, що передбачено чинним українським законодавством".

"Крім того, я хочу підкреслити, що стосовно цієї ситуації Генеральна прокуратура підготувала і надіслала листа до Кабінету міністрів України, а саме в Міністерство юстиції, оскільки, відповідно до закону, саме Мін'юст здійснює координацію діяльності Державної пенітенціарної служби", – сказала вона , додавши, що Генпрокуратура буде чекати відповіді від Мін'юсту з цього питання.

В свою чергу, голова Ради об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк повідомив, що у представників опозиції відбулася зустріч з генпрокурорм Віктором Пшонкою.

«У нас відбулася зустріч з генеральним прокурором Пшонкою … Ми вимагаємо від генерального прокурора порушити кримінальну справу за фактом відеоспостереження за Тимошенко і з'ясувати, хто встановлював відеокамери, з'ясувати, хто поширював дане відео та притягнути до відповідальності як керівництво колонії, так і тих прокурорів, які повинні були зупинити цей злочин ще кілька місяців тому» , – сказав він.

Нагадаємо, днями екс-прем’єр Юлія Тимошенко написала президентові  Віктору Януковичу листа, в якому викладала власне ставлення до відеоспостереження за нею у лікарні.

Також Тимошенко  відмовилась від лікування в умовах постійного відеоспостереження і просила  перевести її   до Качанівської колонії.

Захист Юлії Тимошенко вимагає від Генпрокуратури притягнути до відповідальності винних у "зливі" в інтернет цього відеозапису.

Пенітенціарна служба наразі проводить перевірку, як це відео опинилося в інтернеті. 

При цьому пенітенціарники стверджують, що записів у палаті Тимошенко не ведеться.