Горбатюк заявив, що його звільнили з ГПУ

23 Жовтня 2019, 17:31

Керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про його звільнення. Про це він сказав у середу, 23 жовтня, у коментарі "Українській правді".

 

 

"Повідомили з кадрів, що сьогодні генеральний прокурор підписав наказ про звільнення. Запросили ознайомитися. Ще не ознайомлювався з наказом. У будь-якому випадку, це поза рамками закону, тобто жодних правових обставин для звільнення не було. В Офіс генпрокурора могли не брати, але звільняти не мали підстав. Це , в принципі, напевно, ознаки злочину", – зазначив Горбатюк.

 

Відповідне рішення Горбатюк пов'язує з тим, що він "незручний" для нового керівництва ГПУ. Формальною підставою звільнення Горбатюк вважає переатестацію прокурорів. 

 

18 жовтня стало відомо, що Сергія Горбатюка не допустили до атестації, яка проводиться в рамках реформування відомства. За його словами, він відмовився подавати заяву встановленого зразка на переатестацію. Горбатюк уточнив, що подав рапорт і дві заяви.

 

"Одна про переведення, одна про неможливість подання заяви встановленого зразка и виконання порядку", — пояснив Горбатюк, додавши, що буде оскаржувати таке рішення генпрокурора, писати заяви про злочин.  

 

Як повідомлялося, у Генеральній прокуратурі створили Департамент процесуального керівництва у кримінальних виробництвам у злочинах, скоєних на Майдані в 2013-2014 роках. Відповідно, управління спеціальних розслідувань, яке очолював Горбатюк, було ліквідовано. Розслідуванням злочинів на Майдані буде займатися Державне бюро розслідувань.