Горбатюк подав до ГПУ рапорт щодо перешкоджання розслідуванням злочинів проти Майдану

20 Квітня 2016, 12:39

Керівник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк підтвердив наявність кількох проваджень проти працівників управління, які займаються злочинами проти Майдану. Про це він заявив у коментарі Тиждень.ua.

«Так, здійснюється провадження і не одне. Чи готують мені підозру – достовірно невідомо, хоча, враховуючи те, що воно тривалий час розслідується і є декілька проваджень по нашому управлінню, можна таке припускати. Загалом це комплексна проблема стосовно тиску і перешкоджання розслідуванням», – сказав прокурор.

За його словами, відповідний рапорт подано на ім’я нинішнього керівника ГПУ.

«У зв’язку з цим я подав Севруку (в.о. генпрокурора, Юрій – Ред) рапорт про проведення розслідування щодо усунення тих перешкод, того тиску, який здійснюється. Станом на тепер за цим рапортом проводять службове розслідування. Я виклав комплексні проблеми, стосовно того, в чому як вважаю є проблематика, яка впливає на розслідування справ Майдану, і просив керівництво ГПУ вплинути на цю ситуацію», – зазначив Горбатюк.

Він додав, що службове розслідування повинні завершити до 27 квітня.

Також Горбатюк підтвердив, що начальник відділу його управління по розслідуванню злочинів, учинених працівниками правоохоронних органів, написав рапорт про звільнення.

«Він написав дійсно заяву. Заява розглянута. Там «два тижні», коли за власним бажанням. Начальник 2-го відділу. Це сталося після того, коли на наше прохання до керівництва під час наради припинити ці незаконні провадження або пояснити, у чому вбачається злочин, адже це негативно позначається на роботі, нам повідомили, що це не ваша справа, а якщо ви не сприятимете у розслідуванні та не відповідатимете на запити, то будете звільнені усі», – завершив він.

Раніше 20 квітня у Верховінй Раді під час прес-конференції низки народних депутатів за участі адвокатів родин Небесної Сотні нардеп Сергій Лещенко заявив, що Горбатюку готують підозру за статтею про «халатність» з метою усунути його від розслідування злочинів проти Майдану під вигаданим приводом – нібито начальник управління спецрозслідувань «погано розслідує» іншу справу, яка стосується подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Нагадаємо, Горбатюкові також пропонували стати прокурором Львівської області. За словами адвоката родин Небесної Сотні Євгенії Закревської, це теж зробили з метою усунути Горбатюка від розслідування злочинів проти Майдану.