Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів, розроблений Нацбанком спільно з банками – найбільшими кредиторами по іпотеці й об'єднаннями валютних позичальників, уже підписали 12 комерційних банків, у портфелі яких перебувають 90% кредитів фізичних осіб в іноземній валюті. Про це повідомила голова НБУ Валерія Гонтарєва під час виступу у Верховній Раді.
"Зазначений меморандум вже підписали 12 банків, що мають найбільший портфель кредитів фізичних осіб в іноземній валюті. НБУ активно працює з іншими банками щодо добровільного приєднання до цього меморандуму", – зазначила вона.
Гонтарєва нагадала, що меморандум передбачає реструктуризацію заборгованості за кредитами в іноземній валюті, забезпеченими іпотекою, залишок за основною частиною яких на 1 січня 2015 року не перевищував 2,5 млн грн, і переведення їх у гривню за курсом на день реструктуризації.
За кредитом має бути відсутня непогашена заборгованість. Меморандум передбачає прощення різниці між курсом на день реструктуризації боргу й договірним курсом. Передбачається прощення 50% такої різниці по соціальному житлу і 25% – по інших видах житла.
"Умовою набуття чинності меморандуму є внесення змін до Податкового кодексу, які дозволять банкам безболісно, зокрема, без створення додаткових податкових зобов'язань, пом'якшувати умови виконання позичальниками договорів, прощати борг або його частину, а також відшкодовувати безнадійну заборгованість за рахунок створених страхових резервів", – додала Гонтарєва.
Як повідомлялося, Меморандум підписали 25 грудня 2014 року.
Нагадаємо, кількість письмових скарг українців до НБУ зросла втричі.