Головування України в Раді безпеки ООН завершилось

1 Березня 2017, 09:37

Головування України в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй завершилось, повідомив у Twitter представник України в ООН Володимир Єльченко. Починаючи з сьогоднішнього дня, 1 березня, головування в Радбезі передано Великій Британії.

 

У рамках головування України через загострення ситуації в районі Авдіївки Донецької області 2 лютого Рада безпеки ООН провела екстрене засідання, під час якого були засуджені російська агресія на Донбасі й окупація Криму, а також наголошено на важливості збереження санкцій щодо Росії до повернення Україні півострова.

Крім того, 13 лютого Рада безпеки ООН прийняла ініційовану Україною резолюцію про захист об'єктів критичної інфраструктури від терористичних атак, а 21 лютого пройшли відкриті дебати з ініційованого Україною питання конфліктів у Європі. Єльченко зазначав, що питання конфліктів у Європі не розглядалося в рамках Ради безпеки близько 20 років і важливе для української сторони в контексті ситуації на Донбасі.

Президент України Петро Порошенко назвав успішним головування України в Раді безпеки ООН протягом лютого, на його думку, з ініціативи України вдалося активніше залучити Раду безпеки ООН до вирішення проблем миру й безпеки в Європі.

Нагадаємо, головування України в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй розпочалося 1 лютого.