Головуючи в Радбезі ООН, Литва зможе діяти в інтересах України лише опосередковано – експерт

4 Травня 2015, 18:01

Головування в Раді Безпеки дає можливість Литві ставити питання і впливати на порядок денний, однак не на процедуру. Про це в коментарі Тиждень.ua повідомив директор Інституту політичного аналізу та міжнародних досліджень Сергій Толстов.

За його словами, з одного боку, Рада Безпеки працює рефлективно, тобто реагуючи на певний перебіг подій: якщо буде відбуватися загострення, то Литва ставитиме питання на обговорення, у такому вигляді, який буде опосередковано відбивати інтереси України, США, можливо, країн НАТО. Однак, з іншого боку, на процедуру Литва впливати не зможе, тому питання в тому, якими засобами володіє Україна для вирішення питань на власну користь.

«З одного боку, президент хотів би повного припинення вогню, а з іншого, у тому ж нормандському форматі Україна не дуже погоджується на рішення, що не відповідають її інтересам. Звісно, Литва буде консультуватися з Україною, головне щоб українська дипломатія добре розуміла, ЩО відповідає її інтересам у поточній ситуації. Тому що спроби протягти якусь резолюцію з засудженням Росії – безпідставні. Досягнення, скажімо, пропагандистського ефекту дає певне моральне задоволення, однак не дає об’єктивних результатів», – зазначив експерт.

Толстов висловив припущення, що Україна співпрацюватиме з Литвою, щоб ставити питання введення миротворців, тому що в такому разі російській стороні буде важко заперечувати: «Яким чином це може зашкодити донецьким сепаратистам, якщо вони жаліються на страх перед українським наступом?».

«Треба добре розуміти, чого хочуть українські владні інституції, оскільки іноді зрозуміти їх прагнення не дуже легко», – підсумував експерт.

Як відомо, 1 травня Литва очолила Радбез ООН.

Раніше повідомлялося, що Україна подала заявку до Радбезу ООН на 2017 рік.

Нагадаємо, Вільнюс планує оголосити протест Москві.

Як повідомлялося, глави МЗС Литви та Естонії закликали продовжувати тиск на Росію.

Читайте також: Грібаускайте: Епоха кремлівського шантажу добігає кінця