Голову КСУ викликали в Офіс генпрокурора для вручення підозри

24 Грудня 2020, 15:17

У понеділок, 28 грудня, голову Конституційного суду України Олександра Тупицького викликали до Офісу генпрокурора для вручення підозри. Це «Схемам» підтвердили пресслужба ОГП та перший заступник генпрокурора Роман Говда, повідомляється у четвер, 24 грудня.

 

«Тупицький викликаний до Офісу Генпрокурора на понеділок для проведення процесуальних дій», – йдеться в повідомленні.

 

За інформацією джерел «Схем» у правоохоронних органах, Тупицькому планують вручити підозру у кримінальному провадженні щодо ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова, який підозрюється, в тому числі, у тому, що він шляхом введення в оману заволодів активами «Зуївського енергомеханічного заводу».

 

Зокрема, Тупицькому інкримінується вчинення злочинів, передбачених статтею 384 (завідомо неправдиві показання) та статтею 386 (примушування свідка до відмови від давання показань, а також до давання завідомо неправдивих показань та підкуп свідка з тією самою метою).

 

Як зазначається, раніше «Схеми» опублікували розмови Тупицького, які свідчать про його причетність до суддівського шахрайства та отримання хабарів. Голова КСУ до нинішньої посади як районний суддя Донецька у період 2006–2010 років за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу в місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

 

Сам Тупицький утримався від коментарів по суті поставлених журналістами запитань.