Головний лісник України запевняє, що відомство експортує лише непотрібні дрова

25 Грудня 2011, 11:18

За його словами, експорт деревини в круглому виді складає біля 27% від загального обсягу її заготівлі. В структурі експорту понад 50% складає дров’яна деревина твердолистяних порід для технологічних потреб, технологій переробки якої в Україні немає. Інша частина експорту – це переважно пиловник хвойних порід, переробити який наші деревообробники не в змозі через відсутність належного технічного потенціалу.

«Будь яка критика щодо недостатньої кількості лісоматеріалів для продажу на аукціонах не має під собою жодного підґрунтя. Аналіз результатів аукціонів з продажу необробленої деревини заготівлі 2011 року доводить, що Держлісагентство забезпечує виробничі потреби провідних деревообробних підприємств в повному обсязі. Про це свідчить хоча б і той факт, що жодного разу на аукціонах не було реалізовано 100% представленої на продаж деревини», – підкреслив Сівець.

За інформацієїю голови Держлісагентства, у 2011 році на загальні аукціони було виставлено 2,621 млн. куб. метрів деревини, а викуплено – 2,044 тис. куб. м, тобто лише 78% від загального обсягу виставленої на продаж заготівлі.

На спеціальних аукціонах деревообробникам було запропоновано 2,760 млн. куб. м, з яких фактично було реалізовано 2,514 млн. куб. м, що становить 91,1% від загальної кількості деревини заготівлі, виставленої на продаж.

Крім того, про зростання наших виробничих показників свідчать і статистичні данні Держкомстату, за якими в деревообробній галузі зафіксовано зростання майже на 12%.

Як повідомлялось, у квітні Сівець заявляв, що відомство планує за рік напиляти лісу на 8 млрд за рахунок впровадження системи відкритих аукціонів з продажу необробленої деревини.

За його словами, на спеціальні відкриті аукціони з продажу деревини виставляється необхідна кількість необробленої заготовки, що забезпечує потреби внутрішнього товаровиробника в техсировині.

«Це – найбільш ефективний спосіб викоренити корупцію та економічні зловживання … Ми розробили і єдиний сертифікат відповідності, який підтверджує законність придбання товару і робить неможливим товарообіг деревини, що отримано шляхом незаконних рубок», – додав Сівець.