Головний фігурант справи загибелі Чорновола заявив, що інсценування ДТП не було

Акценти
31 Березня 2012, 16:57

За словами Куделі, смерть лідера Руху і його водія Євгена Павлова – трагічна випадковість, а не інсценоване під ДТП умисне вбивство.

«Я вже 13 років живу під гнітом підозр у навмисній аварії, нібито спеціально кимсь влаштованій, щоб фізично усунути Чорновола. Мені вже за 50, і якби я справді був у чомусь винний, то мене б вже давно посадили, я б відбув термін і вийшов на волю. Журналісти мене самого вже шість разів ховали, викопали моє тіло, з кимсь переплутавши, хоча, як бачите, я живий. Я і місце проживання змушений змінити. Усі розмови про те, що це була якась спецоперація, до якої залучили і мене, – нісенітниця. Не буду їх навіть коментувати. Тепер нехай суд у всьому розбереться…», – розповів він.

На підтвердження слів Куделі його адвокат Валерій Кузьменко радить: «Там достатньо уважно почитати матеріали кримінальної справи – і все встане на свої місця».

Водночас рідна сестра Чорновола Валентина вважає, що Куделя – «лише сліпий виконавець чиєїсь злої волі, який у суді говорить тільки те, що хоче сказати і що вигідно особисто йому. А от хто замовник цього страшного злочину – це питання з питань, на нього немає відповіді, і невідомо, чи одержимо ми його коли-небудь». Вона також висловлює сумнів в об'єктивності повторної судмедекспертизи.

«Нас на ексгумацію не покликали, а ті останки, які я побачила при перепохованні, і пошкодження щелепи мого брата ще більше додали підозр в невипадковості його смерті», – сказала сестра Чорновола.

У свою чергу син Чорновола Тарас переконаний, що якби спрацювали подушки безпеки, живим залишився б водій «Тойоти» Євген Павлов.

«Але ніхто не спромігся вникнути в те, чому вони у момент зіткнення з КамАЗом виявилися відключеними. Незрозуміло і те, скільки було подушок – одна чи дві, адже речдоки постаралися дуже швидко знищити, і серед них – залишки «Тойоти», – заявив він.

Брат Павлова, який виступав у суді, стверджує, що в іномарці була чомусь лише одна подушка безпеки, з боку водія. До того ж, за його словами, на лобі загиблого, в районі перенісся, була глибока рана приблизно розміром з 5 копійок – походження її і зараз незрозуміле (вона не могла утворитися від удару об кермо, «торпеду» або інші частини салону автомобіля, на що вказували також мати і вдова Павлова).

90