Головний біль: причини та методи боротьби

16 Листопада 2021, 13:52

Біль може бути різним залежно від джерела. Іноді це легке поколювання чи здавлювання черепа, інколи ж це запаморочення і навіть нудота. Нерідко лікарі рекомендують застосовувати спазмалгон як ефективне рішення для зняття больового синдрому. Але якщо біль не пройшов, необхідно звернутися до лікаря для діагностики та встановлення точної причини виникнення цієї проблеми.

Методи позбавлення від головного болю

Цей вид больового синдрому не слід терпіти, а відразу позбавлятися його. Є чимала кількість актуальних способів та ефективних методик:

  1. Прийом знеболювальних засобів. Вони продаються без рецепта, тому, як було зазначено вище, можна випити спазмалгон, анальгін, цитрамон і альтернативні варіанти;

  2. Вживання води. Зневоднення може викликати головний біль, тому потрібно пити багато води, але невеликими ковтками. Слід утриматися від солодкої води, кави, чаю та алкоголю;

  3. Створення зручної обстановки. При нагоді необхідно лягти в тихому місці і розслабитися. Залежно від особистих уподобань приміщення повинно бути прохолодним чи теплим;

  4. Холодні компреси. М'який і холодний компрес, розміщений на лобі, звужує судини, що допоможе позбавитися головного болю.

Хронічну біль голови ще називають мігренню. Це патологічний стан організму, який потрібно піддавати лікуванню та профілактиці. У разі прийом знеболювальних засобів ведеться лише з рекомендації лікаря. Також слід позбавитися стресів і часто відпочивати в комфортній для себе обстановці.

Фізичні вправи як профілактика

Тензійний головний біль з'являється в результаті стресу. Його можна позбутися при регулярних розтяжках м'язів шиї і спини. Фізична напруга хоча б кілька десятків хвилин на день позитивно позначиться на всіх системах організму.

Йога знімає напругу у всьому організмі. Проста розминка у будь-якому випадку піде на користь. Постійні прогулянки на свіжому повітрі, ходьба та активність людини – це ще одні прості рекомендації для профілактики головного болю та величезної кількості захворювань. Нерідко слід змінити свій спосіб життя, підготувати новий раціон харчування і повністю позбавитися стресів.