Головну нагороду кінофестивалю в Естонії отримав український фільм

Акценти
28 Листопада 2012, 10:19

На фестивалях картина представляє Україну і є другою роботою 37-річного режисера. Фільм знятий у чорно-білій гамі.

Приз за кращу операторську роботу конкурсу дістався Рімідасу Лейпусу. Таким чином, "Будинок з башточкою" став єдиною стрічкою, що отримала дві нагороди.

Рішення журі "Євразія" оголосив кінооператор Алар Ківіло, естонець, який зараз працює в Голлівуді.

"Мені важко коментувати. Якщо судити про рівень фестивалю з переможця, "Будинок з башточкою", – це блискучий, світовий рівень! Якщо ж брати конкурсні картини в цілому, то були й талановиті роботи, і слабкі, які мені взагалі не подобалися, але ж без подібного не обходиться жоден фестиваль", – сказав він.

В основі картини "Будинок з башточкою" – роман Фрідріха Горенштейна. 8-річний хлопчик, якого грає Діма Корецький, з мамою повертаються в 1944 році з евакуації. Мама захворює на тиф, їх знімають з потяга, у лікарні мама помирає. Дитина залишається один на один зі своїм горем, серед чужих людей. За один день йому доводиться подорослішати.

Довірившись незнайомцям, він продовжує свій шлях додому до дідуся. З вікна поїзда хлопчик в останній раз бачить станцію, назви якої ніколи так і не дізнається. Все, що він запам'ятав про місце, де назавжди залишилася його мама, – це те, що на привокзальній площі стоїть напівзруйнований будинок з башточкою.

Нагадаємо, український фільм «Будинок з башточкою» режисера Єви Нейман був відібраний на 56 Лондонський кінофестиваль.

Як відомо, цей фільм у липні переміг на Міжнародному Кінофестивалі в Карлових Варах у конкурсній програмі "Від сходу до Заходу".

Також фільм Єви Нейман був одним з двох претендентів від України для висунення до участі в конкурсі "Найкращий іноземний фільм" кінопремії "Оскар".

89