ЄВРО-2012
Стадіони та аеропорти Україна побудувала вчасно, а уболівальників у нашій країні чекав самий привітний і теплий прийом. Голландці в Харкові, шведи в Києві, німці у Львові та іспанці в Донецьку, так й вболівальники з інших країн залишилися задоволені українською гостинністю.
Євро-2012 пройшло без серйозних ексцесів. Попри буйну вдачу деяких в Україні вони продемонстрували більш пристойну поведінку, ніж російські фани у Польщі.
Більшість українців вважають Євро-2012 справжнім святом, але зауважують масове розкрадання коштів під час його підготовки.
Читайте також: «Досягнення» залишаються порожнім звуком
Бокс
2012 року брати Клички продовжили традицію на підтвердження своєї спортивної майстерності.
Віталій Кличко провів двічі успішно захистив титул чемпіона WBC: у лютому переміг Дерека Чісору, а у вересні – Мануела Чарра.
Володимир Кличко провів три бої. У березні – відправив у нокаут Жан-Марка Мормека, в липні – Тоні Томпсона, а у листопаді переміг поляка Маріуша Ваха. Таким чином, український спортсмен захистив титули за версіями IBF, IBO, WBO, WBA і журналу The Ring.
Таким чином, брати Клички зуміли захистити всі свої досягнення, в черговий раз довівши, що у суперважкій вазі суперників для них немає.
Крім того, особливим подарунком для українських любителів спорту став виступ наших боксерів на Олімпіаді в Лондоні.
Дві золотих, одну срібну та дві бронзові медалі наших боксерів поповнили «скарбничку» олімпійської збірної України. Зокрема, Василь Ломаченко не знав рівних у ваговій категорії до 60 кг, Олександр Усик здолав всіх у категорії до 91 кг. Денис Берінчик (до 64 кг) лише у фіналі поступився кубинцеві Роньелю Іглесіасу. Тарас Шелестюк узяв «бронзу» у ваговій категорії до 69 кг, а Олександр Гвоздик став третім в категорії до 81 кг.
Водночас успіхів добилися в цьому році і українські веслувальники.
Веслування
На Олімпіаді-2012 в Лондоні Юрій Чебан став чемпіоном на каное-одиночці, а Інна Осипенко-Радомська на байдарці завоювала два «срібла» на дистанціях 200 і 500 метрів.
В академічному веслуванні рівних не знала четвірка у складі Катерини Тарасенко, Наталії Довгодько, Анастасії Коженкової та Яни Дементьєвої. Спортсменки завоювали перше «золото» в історії України у цій дисципліні.
Шахи
А наприкінці року приємний сюрприз любителям шахів зробила 27-річна харків'янка Ганна Ушеніна.
На чемпіонаті світу серед жінок українська шахістка зайняла перше місце, у фіналі здолавши Антоанетту Стефанову з Болгарії. У чотирьох класичних партіях рахунок був рівним – 2:2. А ось у двох швидких партіях сильнішою виявилася українка – 1,5:0,5
Таким чином Ушеніна стала першою українкою, яка завоювала почесний титул. Тепер спортсменці потрібно захистити своє досягнення у поєдинку з переможницею серії Гран-прі китаянкою Хоу Іфань.
Окремо слід відзначити спортсменів параолімпійської збірної України, які здобули 84 медалі на Паралімпійських іграх у Лондоні, що тривали з 29 серпня по 9 вересня. Українська збірна посіла четверте місце у командному медальному заліку.